הוראות קבע

לעסק שלך

מערכת iCount מציעה מגוון אפשרויות גביה בהוראות קבע. לגביה מסוג זה יש מגוון יתרונות, הראשי שבהם הוא עניין האוטומציה והיכולת להפוך תהליך כזה תהליך אוטומטי, מורידה עומסים ומפשטת את תהליך העבודה מול הלקוחות.

יכולות המערכת

CRM2

הוראות קבע באשראי

הוראות קבע אוטומטיות לכרטיסי אשראי

הוראות קבע בנקאיות

הוראות קבע בנקאיות דרך מס"ב

ניהול חייבים אוטומטי

חיוב חוזר אוטומטי לחיובים שנכשלו

הצמדה למדד ומטח

הצמידו את גובה החיוב למדד/מט"ח

דוחות יומיים

קבלו דוחות ליליים על הצלחות/כשלונות ומידע נוסף

עמודי הרשמה עצמיים

תנו ללקוחות שלכם להרשם להוראת קבע לבד

הפעילו הוראות קבע למערכת שלכם

מערכת iCount מציעה מגוון אפשרויות גביה בהוראות קבע. לגביה מסוג זה יש מגוון יתרונות, הראשי שבהם הוא עניין האוטומציה והיכולת להפוך תהליך כזה תהליך אוטומטי, מורידה עומסים ומפשטת את תהליך העבודה מול הלקוחות.

כדי להפעיל את מערכת ניהול הוראות הקבע יש להיכנס ל"מערכת->הגדרות->מודולים" ולהפעיל את "הוראות קבע".

ההבדלים בין הוראת קבע באשראי להוראת קבע בנקאית

הוראת קבע באשראי

הוראת קבע בנקאית

רק תזכורת קטנה

מי שרוצה לעבוד עם אשראי (שזה הפיתרון האוטומטי האמיתי) צריך להיות מחובר למסוף סליקה של אחת מספקיות הסליקה בהן אנחנו תומכים. אין לכם מסוף אשראי? ניתן לפתוח מיידית מסוף אשראי מתוך ה iCount שלך ולהתחיל לחייב אשראי בתוך דקה! לפתיחת מסוף מיידית.

צפו בסרטון ההסבר שלנו

הוראות קבע באשראי - הפתרון המועדף

היתרון המובהק של אשראי הוא שזה באמת "שגר ושכח". מגדירים הוראות קבע והמערכת דואגת לחייב, להוציא מסמכים, לשלוח ללקוח או לשלוח לכם מייל אם יש תקלה בחיוב. לדוגמה – אם למערכת יש לקוח שהיא צריכה לחייב בראשון לחודש אבל בניסיון החיוב באשראי המערכת מקבלת סירוב – היא תדע לנסות לבד לחייב שוב את הכרטיס ביום העוקב. על כל כישלון חיוב כזה, מנהל המערכת יקבל הודעה למייל עם סיבת הכישלון (בדרך כלל כרטיס שפג תוקף, או כרטיס שהגיע לתקרה). הנסיונות החוזרים הללו לחיוב יבוצעו באופן אוטומטי על ידי המערכת עד ליומו האחרון של אותו חודש קלנדארי.

כמו כן, במידה והמערכת לא הצליחה לחייב את הלקוח לאורך כל אותו חודש קלאנדרי, המערכת תדלג על החיוב של אותו חודש ותנסה לבצע גביה עבור החיוב של חודש הבא.
כאשר המערכת לא מצליחה לחייב את הלקוח לאורך כל החודש הקלאנדרי, היא תכניס את החיוב לדוח חייבים שנמצא תחת "הו"ק"->דוח חייבים". שם תהיה אפשרות לצפות בכל החיובים שלא צלחו ע"י המערכת ולבצע חיוב ידני.

הוראת קבע בנקאית עם מס"ב

מי שרוצה הוראות קבע בנקאיות צריך שתהיה לו תוכנת מס"ב. את התוכנה ניתן לרכוש ממס"ב ישירות ולנו אין כל קשר לזה. זו הדרך היחידה בה ניתן לנהל הוראות קבע בנקאיות מבלי לשלם סכומים גדולים ללשכות שירות.

שאלות נפוצות

הוראת קבע (או "הרשאה לחיוב") היא שיטת תשלום נפוצה שבה הלקוח מאשר לבנק לחייב את חשבונו או את כרטיס האשראי שלו בדרישת תשלום המגיעה מבית עסק ספציפי. החיוב מתבצע במועד קבוע בחודש, וניתן להגביל את סכום החיוב ואת תקופת התוקף. הוראת קבע משמשת בעיקר לתשלום חיובים תקופתיים קבועים כמו למשל גז, חשמל, תקשורת, ארנונה ועוד. 

לתשלום בהוראה קבע יש מספר יתרונות. היתרון הבולט והמרכזי ביותר הוא הראש השקט ששיטה זו מספקת ללקוח וכן לבעל העסק: משום שמדובר בתשלום על סך קבוע המועבר בזמן קבוע בחודש, בעל העסק לא אמור לחשוש מכך שלא יקבל את התשלום במלואו או בזמן, והלקוח לא אמור לחשוש מתשלום ריבית פיגורים. הוראת קבע יעילה לא רק לעסקים ולעצמאיים, והיא רלוונטית גם לניהול ועד בית למשל: זוהי דרך נוחה לגבות מהדיירים כספים באופן אוטומטי.

אם רוצים לבצע עסקאות בהוראת קבע דרך אייקאונט, חשוב לדעת שמדובר בתהליך פשוט ומהיר, שניתן לערוך אם התגלו טעויות. ניתן ליצור הוראת קבע באשראי במספר דרכים: בצורה ידנית, דרך עמודי סליקה ובאמצעות API. לאחר שהוקמה הוראת הקבע במערכת, ניתן להתחיל לבצע עסקאות וכן לנהל את ההרשאה דרך הממשק.

עסקת תשלומים באשראי תופסת מסגרת ללקוח, ובכך הוא לא יכול לנצל את המסגרת במלואה. לעומת זאת, בהוראת קבע דרך חיוב החשבון, ניתן לשלם בלי לנצל את מסגרת האשראי ולשמור אותו להוצאות אחרות.

יש מספר הבדלים בין הוראת קבע דרך חברת האשראי לעומת הוראת קבע דרך הבנק. הדבר הראשון שצריך לדעת הוא שהתשלום דרך הבנק ייראה בחשבון ביום העסקים הבא ממועד הגבייה, לעומת חברת האשראי שתציג את התשלום במיידי. עוד חשוב לדעת שיצירת הוראת קבע באשראי פשוטה יותר, לעומת הבנק שדורש קצת יותר טפסים ובירוקרטיה. יש שינויים גם בגובה העמלות בין הבנק לחברת האשראי, וכדאי לבדוק מה משתלם יותר.

בעת פתיחת ההרשאה לחיוב החשבון בעל העסק צריך לוודא שכל הפרטים פתוחים ללקוח, והלקוח צריך לוודא שהוא הזין את כל הפרטים הנכונים.